Rothschildova cukrárna - Střední 408, Šilheřovice, tel.607 277 914, 725 373 403 email: cukrarnasilherovice@seznam.cz

Eva Tvrdá v Šilheřovicích pokřtí novou knihu

Šilheřovice – Ve středu Šilheřovice ožijí literaturou. Od 17 hodin totiž v nové Rothschildově cukrárně křtí svou nejnovější knihu místní spisovatelka Eva Tvrdá.

Spisovatelka Eva Tvrdá (vlevo) s ilustrátorkou Dagmar Václavíkovou v Šilheřovicích pokřtí novou knihu.

Spisovatelka Eva Tvrdá (vlevo) s ilustrátorkou Dagmar Václavíkovou v Šilheřovicích pokřtí novou knihu.Autor: EvaTvrda.cz

Pohádka o červené kostce má celkem tři celky. Kromě stejnojmenné nejdelší pohádky zde naleznete dva kratší útvary. Sice O nezbedných štětečcích a O růžové pastelce.

„Kniha je určena začínajícím čtenářům. Jedná se už o druhé vydání. Tentokrát pod nakladatelstvím Litera Silesia. Poprvé vyšla v roce 1996. O ilustraci se postarala Dagmar Václavíková. Ta je rovněž ze Šilheřovic,“ poznamenala Eva Tvrdá.

Šilheřovická autorka se příběhy snaží koncipovat tak, aby pobavily. „Pohádka o červené kostce má jednoduchou dějovou linii. Chlapec má kostku. Tatínek mu dokoupí další a jeho syn pak zažívá různá dobrodružství,“ pokračovala.

Tvrdá působí na českém literárním poli přibližně patnáct let. Během roku 1996 debutovala novelou Dálka. Z poslední doby lze vypíchnout trilogii tvořící knihy Dědictví, Třešňovou alejí a Okna do pokoje. „Všechny jsou beletristického charakteru. Řeší ožehavé otázky opavského Slezska a Hlučínska. Náboženství, střet s mocí apod.,“ doplnila.

Na křest Pohádky o červené kostce se šilheřovická spisovatelka velice těší: „Celá akce je udělána pro místní. V pátek navíc proběhne autorské čtení.“ Komentář přidala i starostka Šilheřovic Jarmila Thomasová: „Jsme pyšní, že Eva Tvrdá je obyvatelkou naší obce. O literárním večeru se píše ve zpravodaji. Něco má dokonce přijet natočit i TV Hlučínsko.

Krest-1

Krest2

Krest3

Krest4

Krest5

Krest6

Krest7

Krest8

Krest9


Fotogalerie neobsahuje žádnou fotku.